Home
Hírek
Kiskunhalas Helytörténeti Olvasókönyv I-II.
1956 Kiskunhalason
Zsidósors Kiskunhalason
Vári Szabó István
Gyorsan, bátran, hűséggel
Kiskunhalasi városnéző séták
Halasi parasztverselők
Kerekegyházai reformátusok
Kunfehértó régen és ma
Egyéb publikációk
Linkek
|

Kiskunhalas Helytörténeti Olvasókönyvek

Vélemények és beharangozók a könyvekről
Petőfi Népe első írása a könyvről: "Végső István, halasi egyetemista helytörténeti tankönyvet írt Kiskunhalasról. Az olvasókönyv segítségével ősztől a halasi általános iskolások ötödik osztályosai tanulhatnak szűkebb hazájuk krónikájáról.(...) A fényképekkel, térképekkel, grafikákkal gazdagon illusztrált tankönyv a kezdetektől a XVIII. századig követi végig a település históriáját. Az olvasmányok végén, melyek közül hármat Simko Balázs jegyez, kérdéseket és feladatokat is kapnak a nebulók. Az olvasókönyvet a történelem tanítással párhuzamosan használhatják az iskolák 5-6. osztályában. (...) - Már korábban is jó lett volna egy ilyen tankönyv, s reméljük, hogy hamarosan elkészülhet a 7-8.-osok számára a folytatása is - vélekedett az alpolgármester." (Petőfi Népe, 2003. augusztus 19.)

Halasi Tükör ekként számolt be a másodikról: "Teljessé vált a halasi helytörténeti olvasókönyv a második rész megjelenésével. Végső István, hasonlóan az első kötethez remek munkát végzett, amelynek eredményét hamarosan a diákok is megismerhetik. (...) Hasonlóan az első részhez ebben is fejezetekre bontva ismerkedhetnek meg a tanulók városunk 19. és 20. századi történelmével. Az ábrák, táblázatok, térképek mellett színes és fekete-fehér fotók segítik a tanulást. Az olvasókönyv végén a fontosabb évszámokat külön kigyűjtötte a szerző, emellett hasznos lehet még a fogalommagyarázat is. A második rész a hetedik és nyolcadik osztályos diákok helytörténeti oktatásában segíthet.
" (Halasi Tükör, 2005. szeptember 8.)
Petőfi Népe írta: "Mint a szerző elmondta, a szakmai lektor nagyszerű munkaként értékelte az olvasókönyvet, és javasolta, hogy középiskolai szinten is legyen hasonló jellegű oktatás a városban. - Hogy lesz-e folytatás, és ha igen, akkor milyen formában, az az önkormányzat döntésétől függ - mondta ezzel kapcsolatban Végső István. A most megjelent kötet és a hozzátartozó tanterv elkészítése egyébként másfél évet vett igénybe." (Petőfi Népe, 2005. szeptember 8.)
Kertvárosi Általános Iskola a tankönyv hasznáról: "Az általános iskolás korú gyermekek kötődése a közvetlen környezet iránt igen erős. A tanítási órán kívül szervezett programok bővítésével alapozzuk meg a lokálpatriotizmust.
Kiskunhalas város történelmi értékeinek megismerése a Helytörténeti olvasókönyv segítségével, valamint a Thorma János Múzeum, a Csipkeház, városunk emlékműveinek, nevezetes építményeinek, a Sóstó és az Alföld jellegzetességeinek bemutatásával történik. Az ott látott és tapasztalt élmények hatására a gyermekekben kialakul a város iránti szeretet." (http://kertvarosi.halas.hu)
Halas Táncegyüttes tájékoztatója a Népművészeti Ki Mit Tud versenyre való felkészülésről: "A versenyre 5 fős csapatokat várunk a 7. 8.-os korosztályból. A verseny anyaga: Kiskunhalas helytörténeti olvasókönyv 1. Tudjuk, hogy a könyv 5. 6. osztályban tananyag, de épp a mostani 7. 8.-osok nem találkozhattak vele, s ezért szeretnénk, ha ők is forgatnák ezt az értékes könyvet."
Végső István, Kiskunhalas helytörténeti olvasókönyv I. Kiskunhalas Város Önkormányzata, Kiskunhalas, 2003.
92. p., 29 cm (színes melléklettel)
ISBN : 963-210-620-2
700 Ft
Tartalomjegyzék
Végső István, Kiskunhalas helytörténeti olvasókönyv II. Kiskunhalas Város Önkormányzata, Kiskunhalas, 2005.
96. p., 29 cm (színes melléklettel)
ISBN : 963-210-620-2
700 Ft
Tartalomjegyzék
Kapható:
Szerzőnél
Rendelhető:
Aukció:
|